O Oλυμπιακός το γύρισε και επέστρεψε στην κορυφή

21:40 | 05/12/2020

Ο Βόλος προηγήθηκε με 1-0 στο ημίχρονο στο ''Καραϊσκάκης'', όμως ο Ολυμπιακός ήταν ο τελικός νικητής με το ευρύ 4-1

Ο Βόλος μπορείς να βρέθηκε μπροστά στο σκορ απέναντι στον Ολυμπιακό, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε λίγο πριν την λήξη του πρώτου μέρους και στην επανάληψη σκόραρε 3 φορές για το τελικό 4-1, το οποίο δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα. Μάλιστα, μετά την έναρξη του, ο Βόλος εξέδωσε ανακοίνωση.

Η ομάδα της Μαγνησίας ήταν καλύτερη για 40 λεπτά, προηγήθηκε με το πέναλτι του Μπαριέντος (11’),οι «ερυθρόλευκοι» ανέτρεψαν το σκορ με Μασούρα και Ελ Αραμπί (3) και πήραν τη νίκη με 4-1, ένα αποτέλεσμα που τους επανέφερε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Έτσι, ο Ολυμπιακός επέστρεψε στην κορυφή του πρωταθλήματος, χωρίς πλέον να έχει… συγκάτοικο τον Άρη, που πήρε ισοπαλία (2-2) κόντρα στον Ατρόμητο στο Περιστέρι. Πλέον, οι «ερυθρόλευκοι» στρέφουν την προσοχή τους στον… τελικό του Champions League με την Πόρτο, το βράδυ της Τετάρτης (9/12) στην αυλαία των ομίλων.