Ο Παναιτωλικός «σκότωσε» τον Παναθηναϊκό

21:41 | 22/02/2021

Μεγάλη νίκη του Παναιτωλικού επί του Παναθηναϊκού (1-0), ο οποίος είχε μεγάλες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο

Ο Παναιτωλικός νίκησε 1-0 τον Παναθηναϊκό στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Super League κι «έσπασε» το αήττητο σερί των «πράσινων» στο πρωτάθλημα μέσα στο 2021, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από 8 αγωνιστικές.

Ο Εντινγκά το «χρυσό» γκολ της ομάδας του Αγρινίου, έχασε τα... άχαστα ο Παναθηναϊκός στο δεύτερο ημίχρονο που είχε δοκάρι με τον Ενγκμπακοτό και γνώρισε δεύτερη ήττα στο ίδιο γήπεδο μέσα σε τέσσερις μέρες, καθώς είχε ηττηθεί την περασμένη Πέμπτη (18/02) κι απ’ τον ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1 στον πρώτο προημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τρ. Δέλλας): Μελίσσας, Μεντίνα, Τσότσαλιτς, Περέιρα, Βάντερσον, Εντινγκά (77’ Τζανακάκης), Ταχάρ (65’ Τσιγγάρας), Ντίας, Ντάλσιο (84’ Κωνσταντόπουλος), Αριγίμπι (84’ Αρσούρα), Καρέλης (77’ Βέργος).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Λ. Μπόλονι): Διούδης, Μολό (80’ Τζαβίδας), Βέλεθ, Καραγιάννης (83’ Αθανασακόπουλος), Χουάνκαρ, Νιάς, Μαουρίσιο, Βιγιαφάνιες (73’ Μακέντα), Ενγκμπακοτό (83’ Χατζηγιοβάνης), Καμπετσής (46’ Αϊτόρ), Ιωαννίδης.