Ο ΠΑΟΚ πήρε βαθμό στο ντέρμπι με την ΑΕΚ

22:34 | 18/10/2020

Ισόπαλο 1-1 έληξε το ντέρμπι του ΟΑΚΑ

Η Ένωση προηγήθηκε στο 23ο λεπτό με τον Ανσαριφάρντ, αλλά ο ΠΑΟΚ λίγο πριν το φινάλε πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας σώζοντας την παρτίδα. Συγκεκριμένα, στο 89ο λεπτό οι τρεις αλλαγές του ΠΑΟΚ (Μπίσεσβαρ, Σβιντέρσκι και Μουργκ) συνδυάστηκαν στο γκολ της ισοφάρισης με τον Μουργκ να σκοράρει στο ντεμπούτο του.

Στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στο 96' ο ΠΑΟΚ έχασε την ευκαιρία για τη μεγάλη ανατροπή. Ο Σβιντέρσκι συνεργάστηκε με τον Τσόλακ, ο Πολωνός την πήρε από τον Κροάτη, αλλά ο Τσιντώτας απομάκρυνε κρατώντας το 1-1.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα): Τσιντώτας, Χνίντ, Τσιγκρίνσκι, Νεντελτσεάρου, Παουλίνιο (70΄ Βασιλαντωνόπουλος), Μιτάι (46΄ Λόπες), Σάκχοφ, Κρίστισιτς, Λιβάγια, Τάνκοβιτς (60΄ Αλμπάνης, 80΄λ.τρ. Σαμπανάτζοβιτς), Ανσαριφάρντ (60΄ Ολιβέιρα)

ΠΑΟΚ (Αμπέλ Φερέιρα): Ζίφκοβιτς, Ίνγκασον, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Μάτος (68΄ Ουαγκέ), Γιαννούλης, Εσίτι (58΄ Νινούα), Σβάμπ, Ζίφκοβιτς (80΄ Μπίσεσβαρ), Τζόλης (68΄ Σφιντέρσκι), Τσόλακ.