Ο Πόρος πέταξε εκτός κυπέλλου τον ΠΟΑ - Τα αποτελέσματα

18:42 | 19/04/2023

Στο Final-4 του Κυπέλλου ΕΠΣΗ πέρασαν Πόρος, ΠΑΟΚ και Ασήμι.

Την έκπληξη την έκανε το Ασήμι που κέρδισε 2-0 εντός έδρας τον Ανθεστίωνα, ενώ μεγάλη νίκη-πρόκριση πέτυχε ο Πόρος κόντρα στον ΠΟΑ.

Σε ένα εξαιρετικό ματς ο Πόρος άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό με δυνατό σουτ του Αυγουστάκη. Ο ΠΟΑ ισοφάρισε 10 λεπτά αργότερα με τον Κεφαλούκο και στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 72ο λεπτό ήρθε το τελικό 1-2 με γυριστή κεφαλιά του Γροσδάνη.

Ο ΠΑΟΚ, τέλος, επικράτησε 2-1 του ΑΟΤ και εξασφάλισε και αυτός εισιτήριο για τα ημιτελικά.

Η τελευταία ομάδα για να κλείσει το Final-4, θα προκύψει από τον νικητή του ματς Γιούχτας – Αλμυρός, που θα διεξαχθεί στις 26 Απριλίου.