Ο Προμηθέας νίκησε τον ΠΑΟΚ - τα highlights του αγώνα

19:08 | 09/10/2021

Δίχως απώλειες συνεχίζει ο Προμηθέας στην Α1 Ανδρών/Basket League.

Σε ένα ματς με πολλές εναλλαγές στο σκορ, ο Προμηθέας Πάτρας πήρε τη νίκη στην έδρα του καθώς επικράτησε του ΠΑΟΚ με 84-77 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Stoiximan Basket League έχοντας σε εξαιρετική ημέρα τους Ρέι, Χαντ και Γκάντι.

Με αντεπίθεση διαρκείας ο Προμηθέας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ αρκετές φορές, πήρε μεγάλη νίκη επί του ΠΑΟΚ με 84-77 στην Πάτρα και έκανε το 2/2 στη Stoiximan Basket League στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής. Τι κι αν οι Θεσσαλονικείς αιφνιδίασαν τους γηπεδούχους στο πρώτο μισό του ματς, η εικόνα άλλαξε άρδην μετά από το δεύτερο δεκάλεπτο. Οι Πατρινοί κυριάρχησαν στα ριμπάουντ με τον Ρογκαβόπουλο, βρήκαν μεγάλα σουτ και έπαιξαν σκληρή άμυνα απέναντι στον ΠΑΟΚ που υπέπεσε σε πολλά λάθη.

Στην τέταρτη περίοδο μάλιστα αποβλήθηκε ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Άρης Λυκογιάννης με δύο τεχνικές ποινές ενώ και ο πρόεδρος της ομάδας της Θεσσαλονίκης, Θανάσης Χατζόπουλος αποβλήθηκε για διαμαρτυρία κλωτσώντας μάλιστα και την καρέκλα.

Τα δεκάλεπτα: 15-20, 43-31, 65-59, 84-77