Ο Σίμος έστειλε το μήνυμα για τη Λαμία

17:41 | 04/12/2019

Ο προπονητής του ΟΦΗ ήταν απόλυτα ικανοποιημένος για την εικόνα της ομάδας του στο 4-0 επί της Καβάλας και φρόντισε να δώσει το έναυσμα για το επόμενο ματς, αυτό με τη Λαμία την προσεχή Κυριακή.

Τι δήλωσε ο Γιώργος Σίμος στη συνέντευξη Τύπου:

«Οι παίκτες είχαν τον μέγιστο βαθμό αυτοσυγκέντρωσης μέχρι να ισοφαρίσουμε το σκορ του πρώτου αγώνα. Το να μείνεις πνευματικά για 90 λεπτά πάνω στην μπάλα χωρίς ο αντίπαλος να βγάλει ευκαιρίες αυτό είναι κάτι ακατόρθωτο και για αυτό ο αντίπαλος έβγαλε κάποιες φάσεις. Στο ημίχρονο είπαμε να έχουμε υπομονή. Ηταν μια δίκαιη νίκη και μια δίκαιη πρόκριση. Πολλά συγχαρητήρια στους παίκτες. Πρέπει να ξεκουραστούμε και να προετοιμαστούμε για το ματς με την Λαμία.

Να ευχαριστήσουμε τον Παύλο Δερμιτζάκη για τα καλά του λόγια και ήταν πραγματικά μεγάλη μας χαρά που αντιμετωπίσαμε την Καβάλα γιατί ο πολιτισμός, για τα ελληνικά δεδομένα, ήταν πολύ υψηλός. Θέλω να ευχηθώ στην Καβάλα ότι καλύτερο γιατί έχει τον δικό της χώρο στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

Θέλω κι εγώ από την πλευρά μου να εκφράσω τα συλλυπητήρια όλων στην οικογένεια του Γιώργου Δεικτάκη».

ΟΦΗ-Καβάλα 4-0