ΟΦΑΡΑ για πρωτάθλημα!

16:58 | 10/11/2019

O OΦΙ πέτυχε μια σπουδαία ανατροπή στο κατάμεστο Βουζουνεράκειο, επικράτησε με 3-2 της Καβάλας και βρίσκεται πλέον μόνος πρώτος στην κορυφή της Football League

H ομάδα του Γιάννη Μάγγου έκανε, ίσως, την καλύτερη του εμφάνιση, κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος του 1-2 του πρώτου ημιχρόνου και να πετύχει μια σπουδαία νίκη απέναντι σε έναν ισχυρό αντίπαλο.

Η ομάδα της Ιεράπετρας προηγήθηκε μόλις στο 15' με τον Παπαδόπουλου όμως η Καβάλα με γκολ των Χαντί και Βόσαλικ στις δύο σημαντικές ευκαιρίες που είχε, πέτυχε ισάριθμα γκολ και πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της 2-1, παρά το γεγονός ότι ο ΟΦΙ ήταν καλύτερος.

Στην επανάληψη, ο ΟΦΙ μπήκε δυνατά, βρήκε γκολ με τον Αναστασόπουλο μόλις στο 48' ενώ είχε σαν όπλο του τις στημένες φάσεις. Η εξέδρα ''κόχλαζε'', οι παίκτες του Μάγγου έκλεισαν στο μισό γήπεδο την Καβάλα και έτσι ήρθε το 3-2 με τον Σέχου να μετουσιώνει την υπεροχή των γηπεδούχων σε γκολ.

Με το αποτέλεσμα αυτό ο ΟΦΙ βρέθηκε μόνος πρώτος στην βαθμολογία με 14 βαθμούς, έναντι 12 των Τρικάλων, μετά το πέρας της 7ης αγωνιστικής

Κατάμεστο στο Βουζουνεράκειο, εκπληκτική η ατμόσφαιρα.

Οι ενδεκάδες των ομάδων:

ΟΦΙ: Καραγκιολίδης, Μηνάς, Τζελέπης, Χιντζίδης, Σέχου, Σμίλτος, Βογιατζής, Σκόνδρας, Κατσικοκέρης, Αναστασόπουλος, Παπαδόπουλος

Καβάλα: Δήμζας, Παπαστεριανός, Καζαντζίδης, Γαβριηλίδης, Κέρθικ, Βόσαλικ, Ορφανίδης, Μαϊδάνος, Χαντί, Κουτσούμπας, Παπαδόπουλος

LIVE: ΟΦΙ - Καβάλα 3-2 (Tελικό)