ΟΦΗ-Άρης (2-0 ΤΕΛΙΚΟ)

14:00 | 04/04/2018

Παρακολουθείστε ζωντανά την αναμέτρηση κορυφής ΟΦΗ-Άρης για την 25η αγωνιστική της Football League.

To Capitano.gr βρίσκεται στο "Θ. Βαρδινογιάννης" και σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα ΟΦΗ-Άρης. Στις 3:00 η έναρξη του παιχνιδιού.

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ: Ο ΟΦΗ επικράτησε με 2-0 του Άρη, ήταν καλύτερος και ανάγκασε τους Θεσαλλονικείς στην πρώτη τους ήττα στο πρωτάθλημα

*Παιχνίδι κέντρου, τίποτα το αξιοσημείωτο, όλοι περιμένουν να τελειώσει το ματς.

*Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις

*Εξαιρετική η ατμόσφαιρα στο γήπεδο

85' - To άσχημο κοντρόλ του Μάνου τον... πρόδωσε με συνέπεια να τον προλάβει ο Δεληζήσης

84' - Αλλαγή για τον ΟΦΗ: Εκτός ο Κουτσιανικούλης - μέσα ο Ντίνας

84' - Ωραία προσπάθεια ο Μάνος, κακή η εκτέλεση του.

82' - Τρίτη αλλαγή για τον Άρη, εκτός ο Τζανακάκης - μέσα ο Μπούρμπος

82' - Μακρινό και άστοχο το σουτ του Μάνου

80' - Ιδανικό ένα, δυο από Πουρτουλίδη και Βουό όμως το σουτ του πρώτου ήταν αδύναμο.

77' - Σουτ του Κουτσιανικούλη, μπλοκάρει εύκολα ο Αναγνωστόπουλος

75' - Κερδίζει χρόνο ο ΟΦΗ, κρατάει την μπάλα και ελέγχει το ματς

*Πολλά νεύρα από τους παίκτες του Άρη, στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.

ΣΧΟΛΙΟ: Προσπαθεί να κρατήσει την μπάλα στη μεσαία γραμμή ο ΟΦΗ και να ''παγώσει'' τον ρυθμό - βιαστικά παίζει ο Άρης

70' - Έκλεψε ο Βουό, όμως ο διαιτητής (λανθασμένα) υπέδειξε σε θέση οφσάιντ τον Κουτσιανικούλη

67' - Φάουλ σε καλή θέση, κακή εκτέλεση από τον Πλατέλλα. Στο τείχος η μπάλα

64' - Βαφέας αντί Ποτουρίδη, με στόχο να προστατευτεί ο στόπερ του ΟΦΗ

63΄- Τράβηγμα του Βουό εντός περιοχής, παίζεται υποδεικνύει ο διαιτητής

62' - Έπειτα από εκτέλεση φάουλ, ο Διαμαντόπουλος δεν μπορεί να απειλήσει από τα αριστερά της περιοχής. Πιέζει για το 2-1 ο Άρης, άνετα κρατάει το 2-0 ο ΟΦΗ

60' - Σπουδαία επέμβαση για τον Στρέζο, πολύ καλή εκτέλεση από τον Μπαργκάν στην αριστερή γωνία του τερματοφύλακα του ΟΦΗ. Μεγάλη φάση για τον Άρη.

59' - Φάουλ για τον Άρη έξω εκτός περιοχή του ΟΦΗ. Σφύριξε φάουλ ο διαιτητής, στην συνέχεια της φάσεις ο Διαμαντόπουλος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Δεν μετράει το γκολ

58' - Λίγο πιο προωθημένη η κάθετη του Μαχαίρα, δεν πρόλαβε ο Βουό

57' - Εύκολη έξοδος για τον Στρέζο σε γέμισμα των φιλοξενούμενων

54' - Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, Πουρτουλίδης στην θέση του Λεάλ, ο οποίος είχε κάποιες ενοχλήσεις από προηγούμενο μαρκάρισμα.

53' - Σουτ του Πλατέλλα η μπάλα εκτός - κίτρινη για διαμαρτυρία στον μέσο του Άρη

53' - Διπλή αλλαγή για τον Άρη Εκτός ο Κάσσος - μέσα ο Μπαργκάν για τον Άρη. Εκτός και ο Ντούνης, στην θέση του ο Πασάς

*Διαμαρτυρίες από τον πάγκο του Άρη, αποβλήθηκε ο τεχνικός διευθυντής των κιτρίνωνΜυροφορίδης

51' - Φάουλ του Μουμίν στον Λεάλ

48' - Ωραία η μπαλιά του Λεάλ στον Βουό, εκείνος κοντρόλαρε και από το ύψος της μεγάλης περιοχής, εκτέλεσε τον Αναστασόπουλο - η μπάλα βρήκε στον Ιντζόγλου και στο δοκάρι.

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ!

47' - Στα πόδια των παικτών του ΟΦΗ η μπάλα στα πρώτα λεπτά

*Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

Ξεκινάει το Β' μέρος

ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1-0: Ισορροπημένο παιχνίδι με τον Μάνο να σημειώνει το 19ο γκολ του στο 45' και να βάζει μπροστά στο σκορ την κρητική ομάδα.

*Οι Κουτσιανικούλης - Βουό και Μαχαίρας άλλαξαν υπέροχα την μπάλα, με τον Μάνο να είναι ο τελικός αποδέκτης και με ωραίο πλασέ στην δεξιά γωνία του Αναγνωστόπουλου διαμορφώνει το 1-0

45' - ΓΚΟΛ Ο ΟΦΗ!

41' - Παιχνίδι κέντρου τα τελευταία λεπτά, την υπεροχή ο ΟΦΗ

ΣΧΟΛΙΟ: Δίκαιη η ισοπαλία μέχρι στιγμής, μια πολύ μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ, δυο σημαντικές ευκαιρίες για τους φιλοξενούμενους

36' - Βιάστηκε να εκτελέσει το φάουλ ο Λεάλ, δέχτηκε την κίτρινη από τον διαιτητή.

34' - Μακρινό σουτ του Λεάλ, μακριά από την εστία του Άρη.

32' - Μακρινή μπαλιά του Λεάλ, προλαβαίνει τον Βουό ο Αναγνωστόπουλος

29' - Κίτρινη κάρτα και στον Ποτουρίδη

28' - Κίτρινη κάρτα ο Τζανακάκης

27' - ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Βουό έκλεψε από τον Μουμίν, τρεις παίκτες του ΟΦΗ βγήκαν απέναντι σε έναν αμυντικό και τον τερματοφύλακα, όμως ο Λεάλ έκανε λάθος πάσα και χάθηκε μια σπουδαία φάση για το 1-0

25' - Καλές προϋποθέσεις για τον ΟΦΗ, όμως η κάθετη του Κουτσιανικούλη δεν ήταν καλή προς τον Λεάλ

*Νευρικός ο ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά

22' - Εκτέλεση κόρνερ, κεφαλιά ο Ιντζόγλου, η μπάλα πέρασε άουτ.

21' - Ο Στρέζος σε πολύ ωραία επέμβαση έπειτα από κεφαλιά του Διαμαντόπουλου, πιέζει ο Άρης στο τελευταίο τρίλεπτο

20' - Ωραίο σλάλομ του Κάσου από τα δεξιά, πασάρει στον ανενόχλητο Διαμαντόπουλο από το ύψος της περιοχής όμως το πλασέ του είναι αδύναμο.

18' - Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη - εξαιρετική επέμβαση του Στρέζου στο πλασέ από δεξιά του Κάσσου

ΣΧΟΛΙΟ: Περισσότερο απειλητικός ο ΟΦΗ στα πρώτα 15 λεπτά, με διάθεση για χαμηλό ρυθμό ο Άρης. Χωρίς την μεγάλη φάση το παιχνίδι

13' - Καλή φάση για τον ΟΦΗ με τον Κουτσιανικούλη να σουτάρει από αριστερά όμως η μπάλα να βρίσκει στους αμυντικούς - στην συνέχεια έχασε το κοντρόλ ο Βουό.

12' - Κίτρινη κάρτα ο Μουμίν για καθυστερημένο μαρκάρισμα στον Μάνο

8' - Ισορροπημένο το ματς έως τώρα, ελαφριά πρωτοβουλία από τον ΟΦΗ

*ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΤΑΜΕΣΤΟ ΤΟ ''ΓΕΝΤΙ ΚΟΥΛΕ'' - τρομερή ατμόσφαιρα στο γήπεδο

5' - Κεφαλιά υπό πίεση από τον Βουό, δεν αντιμετώπισε προβλήματα ο τερματοφύλακας του Άρη.

5' - Κόρνερ για τον ΟΦΗ

3' - Σέντρα από τον Βαλεριάνο από αριστερά, δεν απείλησε τον Στρέζο

1' - ΞΕΚΙΝΗΣΕ το παίχνιδι

*Οι παίκτες του Άρη κατέθεσαν ανθοδέσμη στην θέση προς τιμήν του Ευγένιου Γκέραρντ

*Στη σέντρα οι δύο ομάδες - περίπου 9.000 κόσμος στο γήπεδο!

Με τύμπανο από το κέντρο του γηπέδου οι οργανωμένοι στο χαρακτηριστικό "Όλε", λίγο πριν βγουν οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη του αγώνα.

Ο Άρης από την πλευρά του έχει τερματοφύλακα τον Αναγνωστόπουλο, αριστερό οπισθοφύλακα τον Βαλεριάνο, δεξιό τον Τζανακάκη και στόπερ τους Δεληζήση και Σόουζα. Στο κέντρο αμυντικά χαφ οι Ιντζόγλου και Μουμίν, ο Πλατέλας σε επιτελικό ρόλο, στα άκρα οι Ντούνης και Κάσσος και μπροστά ο Διαμαντόπουλος

Για τον ΟΦΗ τερματοφύλακας είναι ο Στρέζος, αριστερός μπακ ο Μπολάκης, δεξιός ο Αργυρόπουλος με τον Κομεσίδη και τον Ποτουρίδη κεντρικούς αμυντικούς. Στη μεσαία γραμμή οι Νάστος και Μαχαίρας, με τον Λεάλ πιο μπροστά, στα άκρα τους Μάνο και Κουτσιανικούλη και τον Βουό στην κορυφή.

Στην αρχική ενδεκάδα του ΟΦΗ όπως έχει δοθεί, βρίσκεται ο Γιάννης Ποτουρίδης ως βασικός και ως αναπληρωματικός ο Βαφέας. Και οι δύο πάντως είναι στον αγωνιστικό χώρο και κάνουν προθέρμανση. Λογικά με την έναρξη θα μάθουμε ποιος εκ των δύο θα είναι στο αρχικό σχήμα.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος, Νάστος, Λεάλ, Βουό, Μάνος, Κομεσίδης, Μπολάκης, Μαχαίρας, Κουτσιανικούλης, Ποτουρίδης.

Αναπληρωματικοί: Δερμιτζάκης, Βαφέας, Ντίνας, Κοέλιο, Παπατόλιος, Περογαμβράκης, Πουρτουλίδης.

Άρης (Δημήτρης Σπανός): Αναγωστόπουλος, Βαλεριάνος, Δεληζήσης, Σόουζα, Μουμίν, Ιντζόγλου, Κάσσος, Πλατέλλας, Ντούνης, Διαμαντόπουλος, Τζανακάκης.

Αναπληρωματικοί: Καντιμοίρης, Νίκιτς, Μπούρμπος, Μαραγκός, Μπαργκάν, Πασάς, Χαντί.

* "Οι κάτοχοι εισιτηρίων διαρκείας του ΟΦΗ στη θύρα 6, θα καθίσουν κανονικά στις θέσεις τους, με τη σύμφωνη γνώμη της Αστυνομίας'' ανακοίνωσε πριν από λίγο η ΠΑΕ ΟΦΗ.