«Πικρή» πρεμιέρα για τον ΟΦΙ

16:54 | 13/11/2021

Ο ΟΦΙ ηττήθηκε με 1-2 στο ''Βουζουνεράκειο'' από την Καλλιθέα, στην δική πρεμιέρα στην Superleague 2, για την 2η αγωνιστική του Β' ομίλου

Παρά το γεγονός ότι ο ΟΦΙ ήταν πιο δραστήριος στο πρώτο μέρος, σε ένα παιχνίδι που δεν είχε ιδιαίτερο ρυθμό, η Καλλιθέα αξιοποίησε το καλό της 10λεπτο και με την κεφαλιά του Δούμτση στο 29' άνοιξε το σκορ στο ''Βουζουνεράκειο''. Στην επανάληψη, η κρητική ομάδα προσπάθησε να αντιδράσει όμως ο Μουνιέ με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής στο 68' έβαλε μπροστά με 2 γκολ την ομάδα της Αθήνας. Όμως, ένα λεπτό αργότερα, ο ΟΦΙ κέρδισε πέναλτι, ο Μεσίντορο ήταν εύστοχος και το ματς πήρε ξανά ''φωτιά''.

Η ομάδα του Βεργέτη ανέβασε τις γραμμές της, στο ματς κυριάρχησε η δύναμη και τα πολλά λάθη. Σε αυτό έπαιξαν ρόλο και οι αρκετές αλλαγές από τους δύο προπονητές. Ήθελε αλλά δεν μπορούσε ο ΟΦΙ στο τελευταίο διάστημα του παιχνιδιού, η Καλλιθέα του Βόκολου κράτησε με σχετική ευκολία και έτσι το ματς ολοκληρώθηκε 1-2.

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Στάικος Βεργέτης): Καραγκιόζης, Κοντοές, Ντε Λορέντζι, Ντι Λορέντζο, Κάρδαρης, Ψάνης, Λεμονής, Μπενίτεζ, Μεσίντορο, Αλτερέγκεν, Χιμένεθ

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Λεωνίδας Βόκολος):Στρέζος, Κοντοχρήστος, Ρώσση, Ευαγγέλου, Ρέντζας, Μπουλούλης, Χατζηλιάδης, Σαντάνα, Μουνιέ, Δούμτσης, Μάλτσι