Οι 102 πόντοι στο ημίχρονο προκάλεσαν ένταση και αποχώρηση

20:30 | 20/04/2019

Ένταση και αποχώρηση είχαμε στο πιο... τρελό ματς της Α2 μπάσκετ και αυτό που έσπασε όλα τα ρεκόρ στην ιστορία του ελληνικού μπάσκετ.

Ο Ιωνικός Νικαίας νίκησε 197-116 τον Εθνικό στο πρωτάθλημα της Α2 και σημείωσε την καλύτερη επίδοση στην ιστορία του ελληνικού μπάσκετ.

Οι 102 πόντοι είχαν σημειωθεί με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, εξέλιξη που προκάλεσε την αντίδραση των φιλοξενούμενων.

Οι Πειραιώτες απείλησαν να μην κατέβουν στο δεύτερο ημίχρονο σε ένδειξη διαμαρτυρίας, εκτιμώντας πως δεν τηρήθηκε το fair play. Μάλιστα ο Νίκος Μίχαλος του Εθνικού αποφάσισε να μην αγωνιστεί στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης.

ΠΗΓΗ: sport24.gr