Οι «πολεμιστές» αντέχουν!

07:45 | 11/06/2019

Oι Ουόριορς με φοβερό φινάλε, επικράτησαν με 106-105 των Ράπτορς στο Τορόντο και πήραν παράταση ζωής

Ένα απίθανο παιχνίδι έγινε τα ξημερώματα της Τρίτης στο Τορόντο. Οι Ράπτορς έψαχναν την νίκη που θα τους έδινε το πρωτάθλημα, όμως οι Ουόριορς αντέδρασαν.

Οι πρωταθλητές ήταν μπροστά στο σκορ σχεδόν σε όλη την διάρκεια του αγώνα, όμως η ομάδα του Καναδά προηγήθηκε με 6 πόντους περίπου 3 λεπτά πριν το τέλος (103-97). Όμως, οι Τομπσον και Κάρι με διαδοχικά τρίποντα ισοφάρισαν. Κατά την διάρκεια του αγώνα (αρχές β' περιόδου) τραυματίστηκε και αποχώρησε ο Κέβιν Ντουράντ, ο Στεφ Κάρι με 31 πόντους, 8 ριμπάουντ και 7 ασίστ μαζί με τον Κλέι Τόμπσον που είχε 26 πόντους ξεχώρισαν από τους Γουόριορς,στους 26 πόντους σταμάτησε ο Λέοναρντ με άσχημα ποσοστά.Το έκτο ματς θα γίνει τα ξημερώματα της Παρασκευής (4:00) στο Όκλαντ.