Oλοταχώς για Champions League η Βιγιαρεάλ

07:55 | 02/07/2020

Κέρδισε με 2-0 την Μπέτις και ελπίζει για είσοδο στην 4αδα

Η Βιγιαρεάλ πέρασε από την έδρα της Μπέτις, επικράτησε με 2-0 και είναι σε απόσταση μίας νίκης από το Champions League. Έχασε ευκαιρία η Βαγιαδολίδ με το πέναλτι του Ουνάλ στο 90+7'.

Η Βιγιαρεάλ άνοιξε το σκορ με την εκτέλεση πέναλτι του Ζεράρ Μορένο επτά λεπτά μετά από την έναρξη του ματς, ενώ διεύρυνε το προβάδισμά της με τον ίδιο παίκτη στο 30ό λεπτό. Ο Ναμπίλ Φεκίρ αποβλήθηκε με δύο κίτρινες μέσα σε ένα λεπτό στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και το 0-2 ήταν το τελικό σκορ.