​«Οργίασαν» Μέσι-Νεϊμάρ με την Παρί - γκολάρα ο Αργεντινός!

08:53 | 07/08/2022

Σε μεγάλη βραδιά βρέθηκαν οι Νεϊμάρ και Μέσι στο εναρκτήριο ματς της Παρί Σεν Ζερμέν στο νέο πρωτάθλημα και με τρεις ασίστ κι ένα γκολ του Βραζιλιάνου, αλλά και μία ασίστ και δύο τέρματα του Αργεντινού, οι πρωταθλητές της Ligue 1 έκαναν «παρέλαση» στην έδρα της Κλερμόν (5-0).

Τα πάντα στην αναμέτρηση είχαν κριθεί από το πρώτο 45λεπτο, διάστημα στο οποίο οι «πρωτευουσιάνοι» φρόντισαν να «καθαρίσουν» από πολύ νωρίς σκοράροντας τρεις φορές, με τον Βραζιλιάνο Νεϊμάρ ν΄ ανοίγει το σκορ από πάσα του Μέσι στο 9΄ και να ακολουθούν δύο δικές του ασίστ σε Χακίμι και Μαρίνιος, για το 3-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 80΄ οι ρόλοι άλλαξαν. Ο αρχηγός της «σελεσάο» ήταν εκείνος που «σέρβιρε» έτοιμο γκολ στον Μέσι, με τον καλό του φίλο να «ανοίγει λογαριασμό» στη σεζόν και λίγο αργότερα (86΄) να βάζει «το κερασάκι στην τούρτα» από πάσα του Παρέδες, διαμορφώνοντας το τελικό 5-0.