Όρθιος στις Σέρρες ο Βόλος

22:11 | 27/01/2024

Χορταστικό 2-2 ανάμεσα σε Πανσερραϊκό και Βόλο.

Ο Πανσερραϊκός έφερε τούμπα το ματς με τον Βόλο μέσα σε δέκα λεπτά, όμως ο Γκαρσία με πέναλτι στις καθυστερήσεις κράτησε όρθιους τους Θεσσαλούς.

Ο Πανσερραϊκός ήταν καλύτερος κόντρα στον Βόλο, όμως η ομάδα του Άνχελ Λόπεθ έμεινε όρθια και πήρε τον βαθμό με 2-2.

Ο Βόλος προηγήθηκε στο 45+2' με τον Ασεχνούν, όμως η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία έφερε τούμπα το ματς χάρη στο πέναλτι του Θυμιάνη στο 50' και την κεφαλιά του Δεληγιαννίδη στο 60'.

Στο φινάλε οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και ο Γκαρσία ευστόχησε, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό σκορ.