Παλικάρι ο Γιούχτας, έχασε ένα μεγάλο διπλό στις καθυστερήσεις!

19:23 | 03/06/2023

Με πέναλτι στις καθυστερήσεις, που έφερε τις διαμαρτυρίες του Γιούχτα, οι «πράσινοι» έχασαν σπουδαίο διπλό στη Μυτιλήνη (2-2 με τον Αιολικό).

Ο Γιούχτας άγγιξε μία σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του Αιολικού, αλλά ελέω διαιτητή έχασε το τρίποντο και έμεινε στην ισοπαλία 2-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό με γκολ του Βαγγέλη Πλατέλλα, αλλά ο Γιούχτας στη συνέχεια έγινε το αφεντικό του ματς και το έφερε τούμπα! Στο 25ο λεπτό ο Ροβίθης ισοφάρισε και στο δεύτερο μέρος, στο 54', ο Αζίζι έκανε το 1-2.

Ο Γιούχτας ήταν αγκαλιά με το διπλό, αλλά στο φινάλε του συγκλονιστικού αγώνα ο διαιτητής είδε πέναλτι για χέρι του Κοντογιάννη προκαλώντας τις έντονες διαμαρτυρίες της Κρητικής ομάδας. Ο Μακρής ανέλαβε την εκτέλεση και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.