Παλικαρίσιος βαθμός για τον ΟΦΙ στη Λάρισα

15:39 | 17/03/2021

​Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα έδωσε ο ΟΦΙ στην 15η αγωνιστική της Super League 2, πήρε το 1-1 στη Λάρισα απέναντι στον τοπικό Απόλλωνα

Μπορεί το ξεκίνημα για την ομάδα της Ιεράπετρας να μην ήταν το ιδανικό, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι μόλις στο 9' όμως ο Γιάκος που το εκτέλεσε έστειλε τη μπάλα άουτ. Δύο λεπτά αργότερα, ο Μόρας σε τετ α τετ πλάσαρε στα δίχτυα για το 1-0. Άσχημο ξεκίνημα για τον ΟΦΙ ο οποίος ισορρόπησε τα πράγματα μέχρι το φινάλε του πρώτου ημιχνόρου.
Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις το β' ημίχρονο, στην μοναδική ευκαιρία που είχε η κρητική ομάδα, στο 77' ο Αποστολίδης με ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ έστειλε στα δίχτυα (πρώτα στο δοκάρι) ισοφαρίζοντας 1-1, χαρίζοντας το βαθμό στην ομάδα του, καθώς οι «ασπρόμαυροι» άντεξαν στην πίεση των γηπεδούχων στα εναπομείναντα λεπτά.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές του αγώνα:

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (ΚΩΣΤΑΣ ΦΡΑΤΖΕΣΚΟΣ): Γλύκος, Γκόλιας (86’ Νύκταρης), Καρρίκι, Μόρας, Γιάκος, Σκούπρα, Λίταινας (73’ Μπαστιάνος), Μπάμπης (80’ Ομπράντοβιτς), Χατζής, Ντα Κάμπο (73’ Μπαλογιάννης), Αθανασιάδης (86’ Κουτρουμπής).
ΟΦΙ (ΤΙΜΟΣ ΚΑΒΑΚΑΣ): Αθανασόπουλος, Πριόνας (46’ Καψάλης), Χιντζίδης, Μασουέρο, Χατζητερζόγλου, Φουάσης (59’ Ντούνης), Βογιατζής (59’ Τεγούσης), Γκίνη, Μπαράτα (52’ Αποστολίδης), Κούστα, Ντάλα Κόστα (41’ λ.τ. Ζήσης).