Παναιτωλικός - ΟΦΗ (2-1, τελικό)

20:45 | 03/09/2018

Παρακολουθείστε μέσω του Capitano.gr, την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναιτωλικός - ΟΦΗ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Superleague

Λήξη του αγώνα. Ο ΟΦΗ έχασε 2-1, αν και έχει δικαιολογημένα παράπονα από τη διαιτησία. Παράπονα των παικτών του ΟΦΗ στο διαιτητικό τρίο.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88'-ΓΚΟΛ 2-1. Μειώνει ο ΟΦΗ. Ο Κυριακίδης έκανε τη σέντρα και ο Έρικσον με αυτογκόλ βάζει τους Κρητικούς και πάλι μέσα στο ματς.

87'- Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Αραβίδης έπιασε την κεφαλιά και ο Δ. Κυριακίδης έδιωξε σε κόρνερ.

86'-Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μάζουρεκ ο Χαντάκιας.

81'- Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μπαίνει ο Ρότσα, βγαίνει ο Μανά.

77'-Μεγάλη  φάση για τον ΟΦΗ. Ο Ποτουρίδης και ο Ντίνας δεν κατάφεραν να "νικήσουν" τον Δ. Κυριακίδη, ο οποίος αντέδρασε εξαιρετικά και στις δύο περιπτώσεις.

74'-Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Κουτσιανικούλης, μέσα ο Αραβίδης.

73'- Το σουτ του Μανά ήταν άστοχο .

* Ο ΟΦΗ θέλει να γίνει πιο επιθετικός στα τελευταία λεπτά.

66'- Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Γουΐλιαν, μεσα ο Λιάβας.

*Ήταν η πρώτη τελική του ΟΦΗ στον αγώνα!

62'-Σημαντική ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Το σουτ του Μεγιάδο πέρασε λίγο άουτ.

61'-Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Ντίνας μπαίνει στη θέση του Πλατέλλα.

58'-ΓΚΟΛ 2-0. Ο Έρικσον εκτέλεσε το φάουλ, ο Στρέζος απέκρουσε, ο... ξεχασμένος Μοράρ πήρε το "ριμπάουντ" και με δυνατό συρτό σουτ σημείωσε το 2-0.

"Νωχελικός" μοιάζει ο ΟΦΗ στα πρώτα λεπτά της επανάληψης.

47'- Ο Τσοκάνης βρήκε τον Μοράρ, ο οποίος σούταρε άουτ από πλάγια αριστέρα. Σημαντική φάση για τον Παναιτωλικό.

*Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο Αγρίνιο

"Γκάφα" στο site της Super League με τους διαιτητές του Παναιτωλικός-ΟΦΗ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Αγρίνιο.

Τρία λεπτά καθυστερήσεων στο πρώτο μέρος.

*38'- Ο Βουό βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, βρέθηκε στο έδαφος, όμως ο Γρατσάνης έδειξε "θέατρο" και κίτρινη στον Ιβοριανό, με τον έμπειρο φορ να ζητάει πέναλτι. Ο Παπαδόπουλος διαμαρτυρήθηκε και αποβλήθηκε από τον πάγκο! Έξω φρενών ο 47χρονος τεχνικός. O πορτιέρε των γηπεδούχων, πάντως, φαίνεται να βρίσκει τον επιθετικό των Κρητικών.

*Μικρή διακοπή, αφού άνοιξαν ξαφνικά τα μπεκ του ποτίσματος.

*Από το ριπλέι φάνηκε πως ο Μοράρ σκόραρε από θέση οφ σάιντ.

* Ο Κυριακίδης πάει δεξί μπακ και δίπλα στο Μεγιάδο θα κινείται πλέον ο Παπαστεριανός.

*29'-Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Βγαίνει εκτός ο τραυματίας Αργυρόπουλος και τη θέση του παίρνει ο Παπαστεριανός.

*23'- ΓΚΟΛ 1-0 Ο Μαρινάκης έβγαλε όμορφη πάσα τον Μοράρ, που με πλασέ στην κίνηση έκανε το 1-0.

* Ο Ποτουρίδης είδε κάρτα για διαμαρτυρία και ο Μπολάκης για σκληρό μαρκάρισμα, κάτι που έχει προκαλέσει τη δυσφορία του Νίκου Παπαδόπουλου, ο οποίος κάνει συστάσεις στους παίκτες του.

*19'- Το μακρινό σουτ του Μοράρ δεν ανησυχεί τον Στρέζο.

*14'- Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο για μαρκάρισμα στον Μάζουρεκ.

*Παιχνίδι κέντρου χωρίς φάσεις μέχρι τώρα. Ο ΟΦΗ δεν απειλεί, αλλά δεν έχει απειληθεί κιόλας.

*Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο Αγρίνιο.

* Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

*Ο ΟΦΗ δεν έχει καταφέρει ποτέ να κερδίσει μέσα στο Αγρίνιο σε αγώνα πρωταθλήματος και καλείται απόψε να "σπάσει" αυτή την άσχημη παράδοση. Σε 8 αγώνες έχει 7 ήττες και 1 ισοπαλία. Στο Κύπελλο, βέβαια, τα πάει πολύ καλύτερα, καθώς "μετράει" 3 επιτυχίες και 1 ήττα.

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού:

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Μαρινάκης, Μιχάι, Ντίαζ, Σοάρες, Μάζουρεκ, Έρικσον, Τσοκάνης, Μάνα, Μοράρ, Γουΐλιαν.

* Ο Νίκος Παπαδόπουλος δεν υπολογίζει για το ματς τον τραυματία Οικονόμου και τον Μιχόγεβιτς, που έχει υποχρεώσεις με την Εθνική Ελπίδων της Βοσνίας. Στον αντίποδα, επέστρεψε από τιμωρία ο Παπάζογλου, που βρίσκεται στο αρχικό σχήμα.

* Ο Στρέζος υπερασπίζεται την εστία του Ομίλου και στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά θα παίξουν οι Αργυρόπουλος, Παπάζογλου, Ποτουρίδης και Μπολάκης. Κυριακίδης και Μεγιάδο είναι τα δύο αμυντικά χαφ και μπροστά τους θα κινηθεί ο Νέιρα. Στις πλευρές της επίθεσης θα χρησιμοποιηθούν Κουτσιανικούλης και Πλατέλλας και στην κορυφή ο Βουό.

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ:

Στρέζος, Αργυρόπουλος, Κουτσιανικούλης, Βουό, Πλατέλλας, Κυριακίδης, Παπάζογλου, Μεγιάδο, Μπολάκης, Νέιρα, Ποτουρίδης.

Στον πάγκο οι: Σωτηρίου, Ντίνας, Αραβίδης, Παπαστεριανός, Κομεσίδης, Σάσι, Κοροβέσης.

*Στην αντίπερα όχθη, οι Αγρινιώτες έχασαν την πρεμιέρα στην έδρα τους 1-2 από τον Ατρόμητο.

*Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου θα κυνηγήσει ένα θετικό αποτέλεσμα, που θα της επιτρέψει να βελτιώσει τη βαθμολογική της συγκομιδή.

*Ο ΟΦΗ δίνει το δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι του, καθώς στην πρεμιέρα είχε φιλοξενηθεί στη Ν. Σμύρνη από τον Πανιώνιο. Το ματς εκείνο είχε λήξει ισόπαλο 2-2.