Παπαβασιλείου: «Υπήρξε αναστάτωση μετά το ακυρωθέν γκολ»

20:09 | 06/10/2019

Ο προπονητής του Πανιωνίου μίλησε με καλά λόγια για τον ΟΦΗ, ενώ στάθηκε στα σημεία εκείνα που έκριναν τον αγώνα και έφεραν την βαριά ήττα.

Αναλυτικά όσα είπε ο Νικόδημος Παπαβασιλείου:

«Γνωρίζαμε πόσο δυνατός είναι ο ΟΦΗ μέσα στην έδρα του. Προετοιμάσαμε τακτικά το παιχνίδι και νομίζω πως για ένα ημίχρονο, το πλάνο μας βγήκε πολύ καλά. Στην φάση του 2-1 θέλω να σταθώ όπου δεν ξέρω αν μπορείς να γυρίσεις από την αρχή μια τέτοια φάση. Παίζουμε ποδόσφαιρο και νομίζω ότι ήταν μια πολύ κακή φάση για την ομάδα μου. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπήκαμε όπως πρέπει και εκεί δεχτήκαμε το 2-1. Μετά ήταν δύσκολο, εμείς αντιδράσαμε και προσπαθήσαμε όμως βγήκαμε πιο ψηλά. Ξέρουμε πως όταν βγεις πιο ψηλά, ο ΟΦΗ έχει τον τρόπο να σε βγάλει από την μέση. Πρέπει να κρατήσουμε τα θετικά της εμφάνισης. Όταν παίζεις με τον ΟΦΗ, κάνεις το 0-1, πρέπει να τελειώσεις το ματς – διαφορετικά θα έχεις πρόβλημα. Υπήρχε μεγάλη αναστάτωση για το ακυρωθέν γκολ και προσπάθησα να ηρεμήσω τα παιδιά στο ημίχρονο και μας στοίχισε το παιχνίδι αυτό το δεκάλεπτο».

Σίμος: «Είναι εκπληκτικό αυτό που ζούμε»