Παραμένει πρώτος ο Ηρόδοτος, από κοντά και ο ΑΟΑΝ - η βαθμολογία

19:15 | 26/05/2021

Ο Ηρόδοτος συνεχίζει πρώτος στον Κρητικό όμιλο, από κοντά ο ΑΟΑΝ - γκέλες για ΠΟΑ και ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Από υπόθεση τεσσάρων ομάδων, πλέον έγινε υπόθεση δύο η κορυφή του 10ου ομίλου της Γ' Εθνικής μετά τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής. Ο Ηρόδοτος συνέχισε με νίκη, ο ΑΟΑΝ επίσης νίκησε, αλλά ο ΠΟΑ και η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ γκέλαραν και έχασαν έδαφος λίγο πριν από το φινάλε.

Στο Ρέθυμνο ο Ηρόδοτος καθάρισε το ματς από το πρώτο μέρος απέναντι στον Αστέρα και με το 1-3 διατήρησε την πρώτη θέση κρατώντας την τύχη στα χέρια του. Μέσα σε 12 λεπτά, από το 26ο έως το 38ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-3 και το μόνο που έκαναν οι γηπεδούχοι ήταν να μειώσουν στο δεύτερο μέρος.

Ο ΠΟΑ έβγαλε τα μάτια του απέναντι στον Πλατανιά και έμεινε στο 0-0 αν και είχε τις ευκαιρίες για το διπλό. Η απώλεια των δύο βαθμών τον φέρνει σε εξαιρετικά δύσκολη θέση πλέον αφού απομακρύνθηκε αρκετά από τον Ηρόδοτο. Τα μάτια του έβγαλε και η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ που έχασε εντός από τη Νεάπολη 0-1.

Ο ΑΟΑΝ, πάντως, δεν γκέλαρε με τη Δαμάστα, την οποία νίκησε 3-0 και ακολουθεί από κοντά τον Ηρόδοτο δίνοντας ιδιαίτερο ενδιαφέρον για την πρωτιά του κρητικού ομίλου.

Στις Αρχάνες, τέλος, έγινε ματσάρα με... αγγλικό σκορ. Ο Γιούχτας βρέθηκε να χάνει 1-3 από την Αναγέννηση Ιεράπετρας, αλλά το έφερε τούμπα και επιβλήθηκε με το χορταστικό 5-3.