Πήρε βαθμό στις καθυστερήσεις ο Ατρόμητος

19:44 | 06/04/2024

Με ένα γκολ στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων οι Περιστεριώτες απέσπασαν ισοπαλία (1-1) από τον Πανσερραϊκό στο “Άγγελος Ράμφος” για την 3η αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League.

Ο Ατρόμητος κατάφερε… διά πυρός και σιδήρου να κρατηθεί στην κορυφή των πλέι άουτ, έχοντας πλέον 33 πόντους, στο +2 από τους Σερραίους που ακολουθούν.

Το παιχνίδι δεν προσέφερε ιδιαίτερο θέαμα, με τον Πανσερραϊκό όμως να βρίσκει από νωρίς το προβάδισμα. Συγκεκριμένα ο Άλεξιτς στο 18′ κατάφερε να νικήσει τον Μαρκετζιάνι, ανοίγοντας το σκορ. Οι παίκτες του Ίλιτς είχαν στη συνέχεια την κατοχή, αλλά δεν δημιουργούσαν ιδιαίτερους κινδύνους για την εστία του Χόβαν. Όλα αυτά άλλαξαν στο 90’+6′, όταν ο πορτιέρε των φιλοξενούμενων έκανε έναν πολύ κακό υπολογισμό σε έξοδο και έδωσε στον Τζοβάρα να ισοφαρίσει σε… νεκρό χρόνο.