Πήρε βαθμό στο «Άνφιλντ» η Μπέρνλι

19:11 | 11/07/2020

Μια δυνατή και ψυχωμένη Μπέρνλι πήρε βαθμό στο «Άνφιλντ» από τη Λίβερπουλ αποσπώντας ισοπαλία (1-1) από την πρωταθλήτρια Αγγλίας και διατήρησε τις ελπίδες της για έξοδο στην Ευρώπη.

Η ομάδα του Σον Ντάις όχι μόνο δεν πτοήθηκε από το προβάδισμα των «κόκκινων» με τον Άντριου Ρόμπερτσον στο 34΄, αλλά ήταν πολύ επικίνδυνη στο β΄ ημίχρονο κι αφού ισοφάρισε με τον Τζέι Ροντρίγκες στο 69ο λεπτό έφτασε κοντά στη νίκη στο 88΄ με τον Γιόχαν Γκούντμουντσον, το βολέ του οποίου τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Άλισον Μπέκερ.

Να σημειωθεί πως ήταν η πρώτη φορά μετά τις 30 Ιανουαρίου 2020 που η Λϊβερπουλ δεν νίκησε σε αγώνα στην έδρα της.

Νωρίτερα, Γουέστ Χαμ και Γουότφορντ έκαναν αποφασιστικό βήμα παραμονής στην Premier League μετά τις νίκες τους επί των Νόριτς και Νιούκαστλ, αντίστοιχα, στις δύο αναμετρήσεις με τις οποίες άνοιξε η αυλαία της 35ης αγωνιστικής στην Αγγλία.