Πανηγυρίζουν τα Μάλια!

08:14 | 30/08/2018

Στα Μάλια κατέληξε ο πρώτος τίτλος της νέας αγωνιστικής περιόδου, καθώς ο ΠΑΝΟΜ κατέκτησε το Super Cup.

Οι «κιτρινόμαυροι» επικράτησαν 4-2 στα πέναλτι του Γιούχτα (1-1 κ.α.), σ’ ένα παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο Αρκαλοχώρι. Το ματς ήταν καλό και είχε ένταση και αγωνία μέχρι το τέλος του.

Το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς πολλές ευκαιρίες, όμως η επανάληψη ήταν συναρπαστική. Οι νικητές είχαν χαμένο πέναλτι με τον Μυλωνά στο 53’, αφού η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι, αλλά προηγήθηκαν στο 55’ με τον Συσκάκη. Στο επόμενο λεπτό, πάντως, ο Τριανταφύλλου σημείωσε το 1-1.

Το σκορ αυτό δεν άλλαξε και οι δυο ομάδες πήγαν στα πέναλτι, μιας και δεν υπήρχε παράταση. Ο Ζαχαριουδάκης ήταν ο ήρωας του ΠΑΝΟΜ και με δύο αποκρούσεις χάρισε το τρόπαιο στην ομάδα του.