«Πιέζει» την Λάτσιο η Ίντερ

08:55 | 02/07/2020

Τα αποτελέσματα της Τετάρτης, το πρόγραμμα και η βαθμολογία του Καμπιονάτο

Η Ίντερ μετά το «διπλό» στην Πάρμα συνέτριψε με το εμφατικό 6-0 επί της εκ των ουραγών και καταδικασμένης, Μπρέσια, ουσιαστικά «κλείδωσε» την 3η θέση και βρίσκεται στο κυνήγι της 2ης.

Οι «νερατζούρι» «καθάρισαν» το ματς από το πρώτο 45λεπτο, όταν προηγήθηκαν με 3-0, έχοντας έξι διαφορετικούς σκόρερ, απέναντι σε μία ομάδα που έχει αποδεχτεί... τη μοίρα της κι από τη νέα σεζόν θ΄ αγωνίζεται στη Serie B.

Στο «αδιάφορο» από βαθμολογικής άποψης ματς, Μπολόνια και Κάλιαρι αναδείχθηκαν ισόπαλες, 1-1. Με γκολ στο 94' η Μίλαν ισοφάρισε την Σπαλ (έχανε 2-0 στο ημίχρονο), ματς για γερά νεύρα τα Βερόνα - Πάρμα και Λέτσε - Σαμπντόρια.

Serie A: Τα αποτελέσματα της 29ης αγωνιστικής

• Τορίνο – Λάτσιο 1-2
  • Τζένοα – Γιουβέντους 1-3
  • Μπολόνια – Κάλιαρι 1-1
  • Ιντερ – Μπρέσια 6-0
  • Φιορεντίνα – Σασουόλο 1-3
  • Βερόνα – Πάρμα 3-2
  • Λέτσε – Σαμπντόρια 1-2