«Πικρή» ήττα για τον ΟΦΗ…

17:03 | 17/03/2018

Για αρκετά μεγάλο διάστημα ήταν στο σωστό «δρόμο», αλλά στο τέλος δεν τα κατάφερε…

Ο ΟΦΗ έχασε 3-2 (15-25, 23-25, 25-17, 32-30, 15- 8) σετ από την Ολυμπιάδα Πατρών για τη 18η και τελευταία αγωνιστική του 1ου υποομίλου της Α2 βόλεϊ ανδρών. Οι «ασπρόμαυροι», έτσι, βρέθηκαν στην 3η θέση της γενικής κατάταξης και δεν κέρδισαν το «εισιτήριο» για τα μπαράζ ανόδου, το οποίο πήγε στην Παλλήνη.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Ζλατιλίδη προηγήθηκε 2-0 σετ, αλλά στη συνέχεια οι γηπεδούχοι βελτίωσαν την «εικόνα» τους και έκαναν την ανατροπή. Ο ηρακλειώτικος σύλλογος ήθελε νίκη με 3-0 ή 3-1 σετ, όμως δεν μπόρεσε να την πετύχει. «Κομβικό», πάντως, ήταν το 4ο σετ, όπου το έχασε 32-30 και με το οποίο αντίπαλος ισοφάρισε σε 2-2.