Πρόκριση με ανατροπή για τον Τσιτσιπά - οι καλύτερες στιγμές του αγώνα

08:08 | 30/04/2023

Απέκλεισε τον Ντόμινικ Τιμ o Τσιτσιπάς.

Στον 3ο γύρο του Madrid Open προκρίθηκε χθες αργά το βράδυ ο Στέφανος Τσιτσιπάς.

Ο Έλληνας τενίστας, αν και είδε τον Αυστριακό να κερδίζει το πρώτο σετ, απάντησε στα επόμενα δύο sets και χάρη στο σερβίς του επικράτησε με 3-6, 6-1, 7-6(5). O "Tsitsifast" γύρισε το ματς και πήρε τη νίκη σε 2 ώρες και 19 λεπτά απέναντι στον 28χρονο τενίστα.

Αντίπαλός του τη Δευτέρα (1/5) θα είναι ο Αργεντινός Σεμπαστιάν Μπάες. Ο Έλληνας τενίστας ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 22 winners και 27 αβίστα λάθη.