Πρόκριση-θρίλερ στα πέναλτι για τον ΑΟΑΝ!

Μετά από ένα συγκλονιστικό αγώνα ο ΑΟΑΝ πήρε την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου απέναντι στην Κοζάνη, στην διαδικασία των πέναλτι με 5-4

Η κανονική διάρκεια του αγώνα διαμορφώθηκε στο 1-1 με τον Άγιο Νικόλαο να απαντά στο γκολ της Κοζάνης, αν και θα μπορούσε να φτάσει ακόμα και στην ανατροπή αν ήταν πιο εύστοχος στο δεύτερο ημίχρονο.

Στην παράταση οι δύο ομάδες έπαιξαν με 10 παίκτες, το ματς άνοιξε, υπήρξαν φάσεις τόσο από την Κοζάνη όσο και από την Κρητική ομάδα, αλλά το 1-1 δεν άλλαξε με αποτέλεσμα η πρόκριση να κριθεί στη διαδικασία των πέναλτι. Εκεί ο ΑΟΑΝ ήταν πιο ψύχραιμος και πιο εύστοχος φτάνοντας στην τελική επικράτηση και τη μεγάλη πρόκριση για την επόμενη φάση της διοργάνωσης! Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μπένκο που έπιασε δύο πέναλτι, έχοντας ακόμη σπουδαίες επεμβάσεις στο ματς.