Πρόκριση-θρίλερ στα πέναλτι για τον Γιούχτα!

MVP ο Γιώργος Κόλλιας που απέκρουσε δύο πέναλτι και έστειλε τον Γιούχτα στην επόμενη φάση του Κυπέλλου!

Τρομερό παιχνίδι για τη 2η φάση του Κυπέλλου με τον Γιούχτα να παίρνει πανάξια πρόκριση για την επόμενη φάση με 4-2 στη διαδικασία των πέναλτι (1-1 η κανονική διάρκεια και η παράταση) απέναντι στον Αήττητο Σπατών.

Η ομάδα των Αρχανών προηγήθηκε στο 5ο λεπτό με τον Δωματά, ο Αήττητος κατάφερε να βρει το δρόμο προς την ισοφάριση και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση. Ο Γιούχτας ήταν καλύτερος, είχε ευκαιρίες (είχε και δοκάρι), αλλά η ιστορία της αναμέτρησης γράφτηκε στη... ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι. Εκεί την παράσταση έκλεψε ο Γιώργος Κόλλιας που με δύο αποκρούσεις έγινε ο ήρωας της αναμέτρησης.

Με σκορ 4-2 ο Γιούχτας συνεχίζει την πορεία του στο Κύπελλο Ελλάδας παίρνοντας ακόμα μία πανάξια πρόκριση!

Γιούχτας: Κόλλιας, Κασσωτάκης, Γελαδάρης, Τζανής(108′ Λογοθέτης), Ραπτάκης, Κοντογιάννης(51′ Ψαρράς), Δωματάς, Φραγκουλάκης, Μέμμος(77′ Σφυρογιαννάκης), Πλουσής

Αήττητος Σπάτων: Διάσσινος, Στυλιανόπουλος(77′ Χοτζάι), Ασλάνι, Μιχαηλίδης, Νομικός, Παναγόπουλος, Μακροστέργιος(55′ Πράπας), Γκρόσιος(65′ Ιωαννίδης), Κατσέρης, Παπανικολάου, Πρέντι(77′ Λαμπρίδης Δ.)