Προκρίθηκε... από το ημίχρονο ο Άρης Σούδας

Ενα ημίχρονο αρκούσε για την ομάδα του Νίκου Μαναρώλη για να "καθαρίσει" τον ΑΟ Καραβά

Σε τρομερή φόρμα ο Άρης Σούδας επικράτησε 3-0 του ΑΟ Καραβά για την πρώτη φάση του Κυπέλλου και πήρε ιστορική πρόκριση.

Ενας Αρης… δαιμονισμένος, καθώς μέχρι το 12ο λεπτό κατάφερε να προηγείται με 2-0 στο σκορ, ουσιαστικά δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στην ομάδα του Πειραιά.

Το τρίτο γκολ για τον Αρη ήρθε από το σημείο του πέναλτι στο 40ό λεπτό το οποίο κέρδισε ο Νικόλτσης στην ανατροπή από τον Ντούμπερετ, με τον Τσίτα στη συνέχεια να σκοράρει από τα 11 βήματα.

Πηγή: athlitiko.gr