Πρωταθλητής ο Βερτούδος!

10:40 | 05/11/2021

Στην κορυφή της Ελλάδας στο 3χ40 ο κρητικός σκοποβόλος

Η ανακοίνωση του Παγκρήτιου Αθλητικού Συλλόγου:

ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟΣ Ο ΒΕΡΤΟΥΔΟΣ!!!!Δεν αρκέστηκε στα 3 κύπελλα που κατέκτησε στο αεροβόλο τυφέκιο ο Βερτούδος Κωνσταντίνος!! Στέφθηκε για άλλη μια φορά πρωταθλητής Ελλάδος στο τυφέκιο 3×40.

Επίσης μαζί με τον Τριανταφυλλίδη Χρήστο και τον Δανδουλάκη Γεώργιο ανέβασαν τον ΠΑΣ στο 2ο σκαλί του βάθρου και κέρδισαν το ασημένιο μετάλλιο στο ομαδικό!

Πολύ περήφανοι και για τις γυναίκες μας:

Μαρκογιαννάκη Ανδρομάχη

Δασκαλόπουλου Χριστίνα

Μαρουλη Αθανασία

που έχασαν για λίγο το μετάλλιο και κατέκτησαν την 4η θέση στο σπορ πιστόλι γυναικών.

Ο ΠΑΣ ευχαριστει για άλλη μια φορά την κοινοπραξία ΑΝΕΚ SUPER FAST FERRIES που τόσα χρόνια στηρίζει την ομάδα μας ως χορηγός μετακίνησης των αθλητών μας.