Πρωταθλήτρια και μαθηματικά η Κ19 του ΠΑΟΚ

15:23 | 31/03/2019

Για 2η συνεχόμενη χρονιά

Πρωταθλήτρια στη Σούπερ Λιγκ αναδείχθηκε και μαθηματικά η ομάδα Κ19 του ΠΑΟΚ, με τους παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία να επικρατούν με 1-0 της Ξάνθης και να παίρνουν τον τίτλο για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.

Το γκολ που πέτυχε ο Διαμαντής με κεφαλιά στο 60ο λεπτό της αναμέτρησης ήταν καθοριστικό για να πετύχει ο «Δικέφαλος του Βορρά» τη συγκεκριμένη επιτυχία. Οι «ασπρόμαυροι» είχαν δύο πολύ σημαντικές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, αλλά και με το δοκάρι που είχε ο Τζοβάρα στο 71’. Οι Ακρίτες έχασαν μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν στο 27ο λεπτό του παιχνιδιού, αλλά καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα οι Θεσσαλονικείς ήταν καλύτεροι και έφτασαν στη νίκη.