Πρώτη ήττα για τον Εργοτέλη

17:59 | 12/11/2022

Την πρώτη του ήττα στην Α1 γνώρισε η ομάδα του Εργοτέλη.

Η Μινωϊκή νίκησε με 3-1 τον Εργοτέλη στο γήπεδο του Πανεπιστημίου / Περιφέρειας σε αγώνα της 5ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.

Οι "κιτρινόμαυροι" είχαν τρεις νίκες σε ισάριθμα ματς, αλλά το μεσημέρι του Σαββάτου ήρθε η βαριά ήττα.

Το σκορ στο 11ο λεπτό με πέναλτι ο Ρουμελιώτης. Στο 38' ο Εργοτέλης ισοφάρισε με προσωπική ενέργεια του Κουτάντου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μινωϊκή ήταν καλύτερη και με δύο γκολ πήρε την νίκη με 3-1. Στο 68ο λεπτό ο Ανδρεαδάκης έκανε το 2-1 και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 86' με προσωπική ενέργεια ο Κουρουγκιαβούρης.