Πρώτη νίκη για τον Παναθηναϊκό

19:12 | 29/09/2019

Φτάσαμε στην 5η αγωνιστική για να πανηγυρίσει ο Παναθηναϊκός την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Με γκολ του Ζαχίντ στο 20ο λεπτό, οι «πράσινοι» επικράτησαν 1-0 του Πανιωνίου του Παπαβασιλείου και πήραν το πρώτο τρίποντο μετά από δύο ήττες και ισάριθμες ισοπαλίες.

Οι γηπεδούχοι τελείωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες μετά την αποβολή (με τη βοήθεια του VAR) του Μανιάτη στο 37ο λεπτό, ενώ η ομάδα του Δώνη είχε ευκαιρίες (και δοκάρι) για να φτάσει σε πιο ευρεία νίκη.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για τον Νίκκι Παπαβασιλείου από τότε που ανέλαβε την τεχνική ηγεσία του Πανιωνίου, ο οποίος είναι στο -2 και στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.