Πρώτο «τρίποντο» με VAR ο Απόλλων Σμύρνης

20:49 | 04/10/2020

Το ματς κρίθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με το πέναλτι που κέρδισε ο Απόλλων Σμύρνης σε χέρι του Μαϊδανού (δόθηκε αφού ο Μανούχος συμβουλεύτηκε το VAR) και το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Φατιόν.

Ιδανική πρεμιέρα στη Super League έκανε ο Απόλλων Σμύρνης. Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου νίκησε 1-0 την ΑΕΛ με το πέναλτι του Φατιόν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων στο πλαίσιο της 4ης ημέρας της Super League.

Ο αγώνας ήταν εξαιρετικός με 4 δοκάρια (δύο για κάθε ομάδα) και τον Κωνσταντίνο Κότσαρη να κάνει δύο σπουδαίες επεμβάσεις σε ισάριθμα σουτ του Φιλίπ στο δεύτερο μέρος.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Παράσχος): Κότσαρης. Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Χουχούμης (71΄ Τσαμπούρης), Σλίβκα, Ράιλι (32΄ Τσιλούλης), Φατιόν, Μπεντινέλι, Φερνάντεζ (77΄ Μουνιέ), Ντάουντα (77΄ Ιωαννίδης)

ΑΕΛ (Μιχάλης Γρηγορίου): Νάγκι, Μπέρτος, Ηλιάδης, Μουζέκ, Φιλίπ (83΄ Μαϊδανός), Σετσέροβιτς (65΄ Αλί Γκαζάλ), Σπαρβ, Τρούγιτς (65΄ Πινακάς), Μιλοσάβλιεβιτς (53΄ Πλατέλλας), Τ'ορζε (83΄ Ζαχαράκης), Ντουρμισάι