Πρώτος στον κόσμο ο Πετρούνιας!

18:26 | 02/11/2018

Ο Λευτέρης Πετρούνιας αναδείχθηκε παγκόσμιος πρωταθλητής για τρίτη συνεχόμενη φορά.

Είναι ο κορυφαίος όλων και δε σταματάει να το αποδεικνύει. Στη Ντόχα ο Έλληνας γυμναστής ήταν συγκλονιστικός. Δεν επηρεάστηκε ούτε από το σοβαρό τραυματισμό του στην αριστερή ωμοπλάτη και κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στον τελικό των κρίκων του παγκοσμίου πρωταθλήματος.

Ο 27χρονος... υπεραθλητής ήταν άψογος και με 15.366 βαθμούς έφτασε στην πρώτη θέση. Ο Πετρούνιας έχει κυριαρχήσει απόλυτα σε όλες τις μεγάλες διοργανώσεις από το 2015 και παραμένει αήττητος εδώ και δυόμισι χρόνια.