Ψυχρολουσία στις καθυστερήσεις για τον Γιούχτα!

17:26 | 16/12/2018

Με γκολ στις καθυστερήσεις ο Γιούχτας έμεινε στο 1-1 με τον Ατρόμητο Πειραιά - εντός έδρας ήττα για ΠΟΑ - όλα τα αποτελέσματα

Ο Ηλιόπουλος ήταν και πάλι ο σκόρερ για τον Γιούχτα όμως τελικά η ομάδα των Αρχανών δεν μπόρεσε να κρατήσει το υπέρ της 1-0 και έτσι ο Ατρόμητος στις καθυστερήσεις έγινε το 1-1. Στο 74' ο Ηλιόπουλος με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ στις Αρχάνες όμως στην τελευταία φάση του αγώνα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ από το Νικολακόπουλο, η κεφαλιά του Δανασή  απομακρύνθηκε από τον Κόλλια όμως στην επαναφορά ο Γαβαλάς διαμόρφωσε το 1-1. Μάλιστα, στον Γιούχτα διαμαρτύρονται καθώς στην αρχή της φάσης, δόθηκε κόρνερ αντί για off-side.

Στα άλλα παιχνίδια, ο ΠΟΑ ηττήθηκε με 0-1 από την Νεάπολη (43' Περράκης), αποτέλεσμα που φέρνει προβληματισμό στην ομάδα του Ατσαλένιου, ο Εθνικός επικράτησε στα Χανιά της Παλαιόχωρας ενώ η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ με γκολ του Βεστάκη μόλις στο 2' κέρδισαν με 1-0 το Κερατσίνι. Η Επισκοπή ηττήθηκε με 1-2 από τον Ιωνικό στο Ρέθυμνο, ισοφάρισε προσωρινά ο Κατσικοκέρης.

Αποτελέσματα:

• ΟΦ Ιεράπετρας – Αμπελακιακός 2-0 (15/12)
  • ΑΟ Παλαιόχωρας – Εθνικός 1-3 (32′ Παλιάτσιος / 6′ Πολίτης, 59′ Πεχλιβανίδης, 90+ Μπούτερ)
  • ΑΟ Επισκοπής – Ιωνικός 1-2 (40′ Κατσικοκέρης / 29′ Πογκοσιάν, 45′ Σάμιος)
  • Γιούχτας – Ατρόμητος Πειραιά 1-1 (74' Ηλιόπουλος / Γαβαλάς 90+)
  • ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – ΑΠΟ Κερατσίνι 1-0 (2′ Βεστάκης)
  • ΠΟΑ – ΑΕ Νεάπολης 0-1 (43′ Περράκης)

Ρεπό: Προοδευτική