Σαρωτική η Παρί στο Ολντ Τράφορντ!

23:58 | 12/02/2019

Η Παρί Σεν Ζερμέν έκανε επίδειξη δύναμης στην έδρα της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Σκοράροντας στο δεύτερο μέρος η Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε με το καθαρό 0-2 από το Ολντ Τράφορντ και έβαλε από τώρα πλώρη για τα προημιτελικά του Champions League. Η Ρόμα επικράτησε της Πόρτο, αλλά το 2-1 αφήνει ορθάνοιχτους λογαριασμούς για τη ρεβάνς.

Η Παρί Σεν Ζερμέν όχι μόνο δεν πτοήθηκε από τις απουσίες, αλλά και το κακό πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και κατάφερε στο δεύτερο μέρος με δύο γκολ σε ένα οκτάλεπτο να πάρει τη σπουδαία νίκη στο Ολντ Τράφορντ και ουσιαστικά να αγκαλιάσει την πρόκριση στα προημιτελικά. Κιμπεμπέ και Εμπαπέ στο 53' και στο 61' διαμόρφωσαν το θριαμβευτικό 0-2 που κάνει την Παρί την πρώτη γαλλική ομάδα που νικά στην έδρα της Γιουνάιτεντ.

Στη Ρώμη, όλα τα καλά έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα σε διάστημα 9 λεπτών. Οι τζιαλορόσι προηγήθηκαν 2-0 με ισάριθμα τέρματα του Ζανιόλο στο 70' και στο 76', αλλά η Πόρτο επανήλθε και πέτυχε το εκτός έδρας γκολ που την κρατά ζωντανή, με τον Άντριαν στο 79' να διαμορφώνει το τελικό 2-1.