Σε... άλλο γήπεδο ο Τερίμ, είχε παράπονα για τη διαιτησία!

22:07 | 03/03/2024

Δηλώσεις που αν μη τι άλλον δεν τον τιμάνε έκανε μετά το 2-2 με τον ΟΦΗ ο Φατίχ Τερίμ

Ο προπονητής του Παναθηναϊκού... ανακάλυψε παράπονα για τη διαιτησία, λέγοντας χαρακτηριστικά:

Δεν έχω μιλήσει ποτέ για τους διαιτητές, αλλά είμαστε μία ομάδα που θέλουμε να παίζουμε. Οι διαιτητές δεν μας άφησαν να παίξουμε. Δεν ξέρω τι να πω, το παιχνίδι καθυστέρησε πάρα πολύ, δεν ξέρω τι να πω γι' αυτό. Εμείς θέλουμε να παίζουμε. Εγιναν πολλές καθυστερήσεις και στο πέναλτι και με τραυματισμούς.

Λίγο αργότερα, στη συνέντευξη Τύπου ο Τερίμ πάλι τα έριξε στη διαιτησία:

Συγχαρητήρια στον αντίπαλο μας. Στο πρώτο 30λεπτο δεν παίξαμε καλά, ήμασταν αργοί. Μετά δείξαμε τον κανονικό μας χαρακτήρα και παίξαμε καλύτερα. Βρήκαμε ευκαιρίες. Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου είχαμε χαμένες ευκαιρίες, χάσαμε πόντους που δεν το περιμέναμε καθόλου. Από την μέρα που έχω έρθει, δεν έχω πει τίποτα για την διαιτησία όμως αυτό που θέλω να πω είναι ότι στην φάση του πέναλτι, υπήρξε καθυστέρηση 5,5 λεπτών, έγιναν αλλαγές και οι καθυστερήσεις ήταν μόνο 7 λεπτά. Εμείς θέλουμε να παίζουμε, άσχετα αν παίζουμε καλά ή όχι. Είναι πέναλτι αυτό που κέρδισε ο ΟΦΗ και η φάση που έγινε στο τέλος με τον Ιωαννίδη, το είδαμε σε αγώνες βόλεϊ. Που είναι το var, που είναι ο διαιτητής; Δεν θέλω να βρίσκω δικαιολογίες όταν χάνουμε βαθμούς αλλά θέλουμε να παίζουμε ποδόσφαιρο και αυτές οι ομάδες πρέπει να στηρίζονται και όχι εκείνες που θέλουν να κάνουν καθυστερήσεις. Παρ’ όλα αυτά, έπρεπε να είχαμε σκοράρει στις ευκαιρίες που είχαμε.