Σφράγισε την πρόκριση ο ΠΑΟΚ και περιμένει τον Παναθηναϊκό

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 5-0 τον Πανσερραϊκο και απλά επιβεβαίωσε την παρουσία του στα ημιτελικά εκεί που θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό.

Ο ΠΑΟΚ ήταν συνεπής στο ραντεβού με τον Παναθηναϊκό, καθώς νίκησε τον Πανσερραϊκό με (5-0) στην Τούμπα και προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson με 9-0 συνολικό σκορ.

Οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου δεν δυσκολεύτηκαν στην τελική προσπάθεια, ειδικά στο τελευταίο κομμάτι του ματς και έφτασαν σε αυτό το εύρος του σκορ. Αρχικά στο 20' ο Τζίμας μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά.

Έξι λεπτά μετά ο Ζίβκοβιτς διέσχισε το μισό γήπεδο, έφτασε μέχρι το ύψος της περιοχής και με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Μέχρι και το 80ο λεπτό το 2-0 παρέμεινε, όμως στο φινάλε ο ΠΑΟΚ βρήκε τρία γκολ με τους Ρικάρντο, Τόμας και Κωνσταντέλια, φτάνοντας έτσι στο επιβλητικό 5-0.