Σοκαριστικός αποκλεισμός για τον ΠΑΟΚ

23:56 | 13/08/2024

Αποκλεισμός του ΠΑΟΚ από τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση, ο ΠΑΟΚ γνώρισε την ήττα με 4-3 από τη Μάλμε και σε συνδυασμό με το 2-2 του πρώτου αγώνα αποχαιρέτησε το UEFA Champions League.

Οι πρωταθλητές Ελλάδας δέχθηκαν την ισοφάριση με απίστευτο τρόπο στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, δέχθηκαν το τέταρτο γκολ στην παράταση και δεν μπόρεσαν να ανακάμψουν, με συνέπεια να συνεχίσουν πια την ευρωπαϊκή τους πορεία στα Play Off του UEFA Europa League.

Στην κατάμεστη Τούμπα, οι πρωταθλητές Σουηδίας έφτασαν στην πρόκριση χάρη στα τέρματα των Σεμπαστιάν Νανάζι (10', 45'), Νιλς Ζέτερστρομ (90'+6') και Άντερς Κρίστιανσεν 99'. Για την ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου δίχτυα βρήκαν οι Τάισον (21'), Κωνσταντίνος Κουλιεράκης (43') και Αντρίγια Ζίβκοβιτς (45'+4') που, όμως, δεν ήταν αρκετά.