Σώθηκε με νέο buzzer beater η Κηφισιά

20:29 | 27/09/2023

Πήρε τον βαθμό στο 95'.

Η νεοφώτιστη Κηφισιά έχει μάθει να «χτυπάει» στις... καθυστερήσεις κι όπως έκανε πριν από δύο εβδομάδες κόντρα στον Πανσερραϊκό (όταν μετέτρεψε το 0-3 σε 2-3 και το 2-4 σε 4-4 με δύο γκολ μετά το 90’), έτσι και στο ματς με τη Λαμία για την 6η αγωνιστική της Super League, κατάφερε να «σώσει» στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων τον βαθμό της ισοπαλίας, ισοφαρίζοντας στο τελικό 1-1 με το απίθανο γκολ του Λούμορ.

Η ομάδα της Φθιώτιδας είχε ανοίξει το σκορ με «κεραυνό» του Ακούνια στο 84’, αλλά δεν κράτησε ως το φινάλε το προβάδισμά της. Από ένα δοκάρι είχε η κάθε ομάδα, πρώτη η Λαμία με το φάουλ του Τόσιτς και στη συνέχεια η Κηφισιά με τον Μασούρα.