Σπουδαία εμφάνιση Τσιτσιπά αλλά ο Τζόκοβιτς πήρε το ματς - επος!

14:29 | 15/05/2021

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ηττήθηκε με 1-2 σετ από τον Τζόκοβιτς και αποκλείστηκε από το τουρνουά της Ρώμης

Πριν από λίγα λεπτά ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση του Έλληνα τενίστα με τον σπουδαίο Τζόκοβιτς, ένα ματς που ξεκίνησε... χθες, διακόπηκε λόγω βροχής και συνεχίστηκε σήμερα. Φαίνεται ότι διακοπή έκανε κακό στον Στέφανο Τσιτσιπά, ο οποίος χθες είχε πάρει το πρώτο σετ (6-4), είχε κάνει break στο 2ο όμως ο Σέρβος γύρισε τούμπα το παιχνίδι, επικράτησε με 7-5 το 2ο και σε ένα 3ο game θρίλερ κατάφερε να επικρατήσει επίσης με 7-5 αφού πρώτα έκανε break σε σερβίς του Στέφανου, ενώ ο Έλληνας τενίστας ήταν μπροστά στο σκορ με 5-4!

Έτσι, ο Τζόκοβιτς προκρίθηκε στα ημιτελικά του Masters της Ρώμης όπου και θα περιμένει τον αντίπαλο του.