Σπουδαία νίκη για τον ΟΦΗ σε ματς γκραν-γκινιόλ!

19:03 | 18/03/2023

Ο ΟΦΗ επικράτησε με 72-71 εκτός έδρας της Κηφισιάς και πήρε μια πολύτιμη νίκη, λίγο πριν το φινάλε του πρωταθλήματος

Σε ένα παιχνίδι που εξελίχθηκε ακατάλληλο για καρδιακούς, ο ΟΦΗ πανηγύρισε το ''ροζ'' φύλλο αγώνα στο γήπεδο της Βικέλας, απέναντι στην Κηφισιά, για την 21η αγωνιστική.

Ο ΟΦΗ δεν μπήκε καλά στο ματς, βρέθηκε να χάνει με 21-16 στο πρώτο μέρος και έκλεισε το ημίχρονο με το -7 (39-32). Στο 3ο δεκάλεπτο άλλαξαν όλα, η ομάδα του Βασίλη Ράλλη βελτιώθηκε αμυντικά, προηγήθηκε με 48-43 όμως οι γηπεδούχοι πήγαν στον πάγκο τους με 56-53 και διαφορά τρεις πόντους. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες πήγαν πόντο-πόντο, στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Μποχωρίδης ήταν εύστοχος σε δύο βολές και στα 9'' οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν πολύ καλή άμυνα και τελικά επικράτησαν με 72-71

Με αυτή την νίκη, ο ΟΦΗ έπιασε την Κηφισιά στο 9-12, μια αγωνιστική πριν το τέλος. Την Πρωταπριλιά, ο Όμιλος υποδέχεται τον Διαγόρα Ρόδου στο ΒΑΚ