Σπουδαία νίκη ο ΟΦΗ

18:58 | 25/10/2020

Ο ΟΦΗ ήταν σοβαρός στο β' ημίχρονο, επικράτησε στο ΒΑΚ της Μεγαρίδας με 76-69

Η ομάδα του Βασίλη Ράλλη είχε ένα δύσκολο εμπόδιο, την αήττητη Μεγαρίδα όμως την κέρδισε με 76-69 στο άδειο ΒΑΚ.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παρκέ, προηγήθηκαν με 23-19 ενώ έκλεισαν το ημίχρονο με 38-37, με το παιχνίδι να πηγαίνει πόντο - πόντο. Η Γ' περίοδος ήταν η καλύτερη για τον ΟΦΗ, σκόραρε 22 πόντους δέχτηκε 14 και πήρε διαφορά την οποία την έκανε διψήφια στην τελευταία περίοδο με πολύ καλή άμυνα και κρίσιμα εύστοχα τρίποντα.

Ο ΟΦΗ ήλεγχε το ματς, είχε την ενέργεια του αγώνα όμως... ξαφνικά το παιχνίδι πήρε τροπή ''θρίλερ'' σε ένα λεπτό. Συγκεκριμένα, ο ΟΦΗ ήταν μπροστά στο σκορ με 71-67 με την Μεγαρίδα να έχει μειώσει και τον Όμιλο να χάνει διαδοχικές επιθέσεις όμως ο Τσερκιτζόγλου στο 72-69 με το 4ο του τρίποντο έδωσε την χαριστική βολή στην κρητική ομάδα και παράλληλα την 2η του νίκη στο πρωτάθλημα της Β' Εθνικής

Κορυφαίοι οι Αγαπιάδης (19 πόντοι) και Λιανός (20 πόντους), από τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Αγγελόπουλος.

Δεκάλεπτα: Α' 19-23 Β' 37-38 Γ' 59-52, 76-69