Στα ημιτελικά του CEV Challenge Cup ο Παναθηναϊκός

08:47 | 10/02/2022

Ο Παναθηναϊκός αν και είδε την Τερουέλ να είναι σε πολύ καλή βραδιά, άντεξε στο "χρυσό σετ" και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του CEV Challenge Cup έχοντας παρακαταθήκη το 3-1 του πρώτου ματς στην Αθήνα.

Ο Παναθηναϊκός τα βρήκε σκούρα απέναντι στην αξιόμαχη Τερουέλ όμως κατάφερε να πάρει σπουδαία νίκη-πρόκριση στα ημιτελικά του Challenge Cup κερδίζοντας τους Ισπανούς στο "χρυσό σετ" (ήττα με 3-0 στην κανονική διάρκεια του αγώνα).

Οι πράσινοι ηττήθηκαν με 3-0 σετ στην κανονική διάρκεια του αγώνα, όμως επέστρεψαν δυναμικά στο "χρυσό σετ" και με τρομερό τον Στάλεκαρ αλλά και τον Βαν Ντε Ντρις να δίνει πολύτιμες λύσεις, πήρε τη νίκη-πρόκριση.

Στα ημιτελικά θα αντιμετωπίσει την πολύ δυνατή ομάδα της Χαλκμπανκ από την Τουρκία με το πρώτο ματς να είναι μάλιστα εκτός έδρας. Οι πράσινοι επέστρεψαν δυναμικά στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και πλέον συνεχίζουν το ταξίδι τους μετά από μεγάλη νίκη στην Ισπανία απέναντι σε έναν αξιόμαχο αντίπαλο όπως η Τερουέλ.