Στην κορυφή ο Λεβαδειακός του Νιόπλια

20:04 | 15/10/2023

Ο Λεβαδειακός επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Πόντου και έπιασε κορυφή στον Α' όμιλο της Super League 2, την ώρα που η ΑΕΛ ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον Αιολικό. Όλα τα αποτελέσματα της Κυριακής

Ο Λεβαδειακός συνεχίζει να έχει το πάνω χέρι στο Α' όμιλο της Super League 2. Οι Βοιωτοί επικράτησαν 1-0 του Απόλλωνα Πόντου και έκαναν το τρία στα τρία, φτάνοντας τους εννέα βαθμούς. Ο σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Γιώργος Νίκας, ο οποίος βρήκε δίχτυα στο 63ο λεπτό, αφήνοντας με μηδέν πόντους τους αντιπάλους του.

Eπίσης, η ΑΕΛ του Δερμιτζάκκη δεν κατάφερε να πάρει τη δεύτερη σερί νίκη της. Οι βυσσινί ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με τον Αιολικό και έφτασαν τους επτά βαθμούς, με τον Αιολικό να έχει τέσσερις. Ο Φαμπρίτσιο Πεντρόσο άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπό για τους φιλοξενούμενους, με τον Κέβιν Γιόκε να φέρνει το ματς στα ίσα στο 48ο λεπτό.