Στο 95' πήρε την πρόκριση ο Παναθηναϊκός

Ο Παναθηναϊκός ανέτρεψε στο Περιστέρι την ήττα στη Λεωφόρο και με το γκολ του Μλαντένοβιτς στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων πέρασε στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου (0-2).

Ο Παναθηναϊκός έφτασε σε νίκη-πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος Betsson όπου θα βρει απέναντι του τον ΠΑΟΚ με τον Μλαντένοβιτς να σκοράρει στο πέμπτο από τα έξι λέπτα των καθυστερήσεων που είχε σηκώσει ο τέταρτος.

Ο Σέρβος μπακ λίγο πριν το φινάλε έκανε μια υπέροχη κίνηση, άλλαξε τη μπάλα με τον Μπερνάρ που του πέρασε μια υπέροχη μπαλιά και ο Μλαντένοβιτς έπιασε μια ψηλοκρεμαστή κεφαλιά που πήρε περίεργα φάλτσα και έστειλε τη μπάλα στο αριστερό γάμα του Τσιντώτα.

Οι πράσινοι είχαν ανοίξει το σκορ στο πρώτο μέρος, με τον Πέρεθ, που πέτυχε το πρώτο του γκολ με τον Παναθηναϊκό.