Στο 98' έχασε την μεγάλη νίκη η Επισκοπή - τα highlights του αγώνα

17:12 | 26/03/2022

Mε πέναλτι - γκολ στο...98' το Αιγάλεω ισοφάρισε την Επισκοπή σε 1-1 και πήρε τον βαθμό

Ισόπαλο με 1-1 έληξε το ματς του Αιγάλεω με την Επισκοπή, ένα παιχνίδι μεταξύ δύο ομάδων που δεν «καίγονται» βαθμολογικά ως το τέλος της σεζόν. Η Επισκοπή πήρε το προβάδισμα λίγο πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νταρσίζιο, ο οποίος στο 29' έβαλε μπροστά στο σκορ την κρητική ομάδα. Μια απόφαση που σήκωσε τις έντονες διαμαρτυρίες από την πλευρά του Αιγάλεω, με την αθηναϊκή ομάδα να διαμαρτύρεται και για περίπτωση πέναλτι σε ανατροπή του Παναγιώτου λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ρεθύμνου, βασισμένη στη σφιχτή άμυνα που διαθέτει από το ξεκίνημα της σεζόν, κατάφερε να διαχειριστεί το υπέρ της 0-1, αλλά στις καθυστερήσεις το Αιγάλεω έφτασε στην ισοφάριση. Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, ο Καλογεράκης αποβλήθηκε στο 93' και στο 98' ο Τσιλιγκίρης με εύστοχη εκτέλεση έγραψε το τελικό 1-1

Oι συνθέσεις:

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Σικαλιάς, Αναστασίου, Παπανικόλας, Καλύβας, Παναγιώτου, Πιαστόπουλος, Καθάριος (61′ Τσίτσαρης), Μπαρμπαρούσης, Τσιλιγκίρης, Αρναρέλλης, Τριμμάτης (61′ Χοτζάλλι)

Επισκοπή (Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Γκονσάλβες, Καραγιάννης, Πολυχρόνης, Εμπόι, Τριντάντε, Σουμπασάκης, Νοικοκυράκης Σταθόπουλος (83′ Τσάβος), Νταρζίσιο