Στο Βόλο «έσπασε» το αήττητο...

16:15 | 09/12/2018

O Πλατανιάς γνώρισε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα στο Βόλο από την τοπική ομάδα (1-3) για την 8η αγωνιστική της Football league

O Πλατανιάς δεν μπόρεσε να ανταπεξέλθει στην ορμητικότητα του Βόλο στο πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε νωρίς (12') πίσω στο σκορ με την κεφαλιά του Γκαλίτσιου, στο 33’ ο Μάντζης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, ενώ στο 44’ ο Λούκας Γκαρσία νίκησε τον Γκοτ, δίνοντας προβάδισμα τριών τερμάτων στους γηπεδούχους.

Στην επανάληψη, ο Μπιανκόνι μείωσε στο 56' φτάνοντας τα τέσσερα γκολ του στο πρωτάθλημα με την ομάδα των Χανίων να προσπαθεί για την μεγάλη ανατροπή. Όμως, στο 72' τελείωσαν όλα. Η αποβολή του Νίλι άφησε την κρητική ομάδα με παίκτη λιγότερο και έτσι το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με τον Βόλο να παίρνει τους τρεις βαθμούς και τον Πλατανιά να χάνει για πρώτη φορά φέτος.

Το μόνο που κατάφερε ο Πλατανιάς ήταν να μειώσει με τον Μπιανκόνι στο 56’, ενώ λόγω της αποβολής του Νίλι στο 72’ έμεινε με 10 παίκτες ως το τέλος, μη μπορώντας να αποφύγει την πρώτη ήττα στη φετινή Football League.

ΒΟΛΟΣ (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Δημόπουλος, Γκαλίτσιος, Ουνγιαλίδης, Καμπαγέρο, Πίτου Γκαρσία, Λούκας Γκαρσία, Κότο (71’ Δόρης), Ηλιόπουλος (78’ Πίσπας), Μάντζης

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Καραγκούνης, Τσαμούρης, Κόρτσταμ, Ουές, Ρουσσάκης, Σινγκ, Μποσέτι (64’ Λάζιτς), Νίλι, Παπανικολάου, Μπιανκόνι