Στο κυνήγι της Μίλαν η Γιουβέντους - βαθμολογία της Serie A

20:00 | 11/04/2021

Όλα όσα έγιναν στο κυρίως πιάτο της αγωνιστικής στην Ιταλία

Η Γιουβέντους δεν αντιμετώπισε προβλημα στο ματς με την Τζένοα που φιλοξένησε, στο Τορίνο στο πλαίσιο της 30ής αγωνιστικής στη Serie A, την οποία νίκησε με 3-1 και παρέμεινε στην κατάταξη, σε απόσταση ενός βαθμού πίσω από τη δεύτερη Μίλαν. Τα τέρματα της Γιουβέντους σημείωσαν οι Κουλουσέφσκι στο 4΄, Μοράτα στο 22΄ στο 70΄, ενώ για τους γενοβέζους σκόραρε στο 49΄ ο Σκαμάκα.

Στο «Λουίτζι Φεράρις» της Γένοβας, η Νάπολι με τον Κώστα Μανωλά στο κέντρο της άμυνας (είδε την κίτρινη κάρτα στο 24΄), πήρε δύσκολη, αλλά αποφασιστική νίκη από τη Σαμπντόρια με 2-0 και διατήρησε αμείωτες τις ελπίδες της για έξοδο στο Champions League της επόμενης περιόδου. Σκόρερ των Ναπολιτάνων ήταν στο 35΄ ο Φαμπιάν και στο 87΄ ο Όσιμεν.

Ακόμη, η Λάτσιο, με τέρμα του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων απέδρασε με το «διπλό» από τη Βερόνα, την οποία νίκησε 1-0.

Τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και η βαθμολογία:

Σπέτσια-Κροτόνε 3-2 (63΄ Βέρντε, 89΄ Ματζόρε, 90΄+2 Έρλιτς - 40΄ Τζίτζι, 78΄ Σίμι)

Πάρμα-Μίλαν 1-3 (67΄ Γκαλιόλο - 8΄ Ρέμπιτς, 44΄ Κεσί, 90΄+4 Λεάο)

Ουντινέζε-Τορίνο 0-1 (61΄ πεν. Μπελότι)

Ίντερ-Κάλιαρι 1-0 (77΄ Νταρμιάν)

Βερόνα-Λάτσιο 0-1 (90+2΄ Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς)

Γιουβέντους-Τζένοα 3-1 (4΄ Κουλουσέφσκι, 22΄ Μοράτα, 70΄ ΜακΚένι - 49΄ Σκαμάκα)

Σαμπντόρια-Νάπολι 0-2 (35΄ Φαμπιάν, 87΄ Όσιμεν)