Στους «16» με νέο «περίπατο» ο Παναιτωλικός

Επικράτησε με 5-1 του Ιαλυσού.

Μετά, έτσι, το υπέρ τους 4-0 του πρώτου ματς στην Ρόδο, οι Αγρινιώτες έφτασαν σε μία ακόμη πολύ εύκολη νίκη και συνεχίσουν στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα, ωστόσο στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν πραγματικά καταιγιστικοί.

Στο 56’ ο Μπαΐροβιτς έκανε το 1-0, ενώ στο επόμενο λεπτό ο Μιμίτο σημείωσε το 2-0. Το 3-0 έγινε στο 64’ με αυτογκόλ του Τζελάι και ο Μπαΐροβιτς ξανά στο 73’ πέτυχε το 4-0. Στο 77’ ο Πεταυράκης μείωσε για τον Ιαλυσό και στο 85’ ο Γιοβάνοβιτς διαμόρφωσε το τελικό 5-1.